O firmie

Początkowo firma "Sznura" funkcjonowała jako przedsiębiorstwo rodzinne, które w latach 1979 rozpoczęło działalność jako gospodarstwo nasienne nastawione na wysoką produkcję warzyw przy współpracy z centralą nasienną CNOS. Zmienna sytuacja gospodarcza spowodowała jednak, że rozwój firmy przechodził przez szereg zmian w organizacji oraz branży. Kolejnym etapem jej działalności w roku 1990 była produkcja różnorodnych warzyw i założenie firmy "Gospodarstwo Rolno-Warzywne".

Zmiany w strukturze żywienia i zapotrzebowania rynku wymagały już produktów przetworzonych, zatem firma przekwalifikowała się na masową hodowlę kapusty i ogórków gruntowych, które samodzielnie przetwarzała na kwaszonki. Głównym rynkiem zbytu była Giełda Rolno-Warzywna w Poznaniu przy ulicy Bema.

Dynamiczny rozwój firmy jak i potrzeby rynku, wymogły poszerzenie asortymentu i wraz z przeniesieniem się na Wielkopolską Giełdę Rolno-Ogrodniczą w Poznaniu przy ulicy Franowo, wprowadzone zostały gotowe surówki wielowarzywne w 6 smakach. Następnie zmieniona została nazwa na "Przetwórstwo Rolno-Spożywcze Grzegorz Sznura". Wysoka jakość oraz smak produktów sprawiły, że stopniowo zwiększany był asortyment.

Produkty marki "Sznura" zostały tak docenione przez konsumentów, iż podjęto decyzję o wkroczeniu na rynek ogólnopolski. Uruchomiono zespół transportowy składający się z wyspecjalizowanych samochodów-chłodni specjalnie przystosowanych do przewozu surówek, oraz młodej i wyszkolonej kadry kierowców. Linie technologiczne, jak i dobrze wyszkolony (150 osobowy) personel sprawiają, że produkty posiadają niepowtarzalny smak, świeżość i estetyczny wygląd, a świetnie opracowana receptura sprawia, że zawierają wiele witamin i wartości odżywczych. Dziś produkcja odbywa się na nowoczesnych liniach technologicznych światowych producentów, liderów branży przetwórczej. Firma posiada najwyższej wydajności linie do krojenia, dzięki którym w czasie krojenia surowców ich soki zatrzymywane są wewnątrz ciętych kawałków.

Wiosną 2006 roku uruchomiono drugi nowoczesny i przestronny zakład produkcyjny w Biernatkach przy ul. Aleja Flensa 51 i tam też została przeniesiona główna siedziba.

W 2014 roku firma Sznura Sp. z o.o. przejęła produkcję sprzedaż i markę produktów Sznura stając się w ten sposób jedną z największych firm w Polsce zajmującą się produkcją surówek warzywnych, sałatek, kwaszonek, garmażerki mącznej i dań gotowych oraz kanapek i zapiekanek. Zainteresowanie produktami marki Sznura wciąż rośnie, a my z radością zadowalamy naszych klientów.